Kodėl fulerenai? Japonijoje naudojama nanotechnologija nuo senėjimo

Kodėl fulerenai? Japonijoje naudojama nanotechnologija nuo senėjimo

Fulerenai – kas tai?

Nanotechnologijos yra tarpdisciplininė ir viena sparčiausiai besiplečianti mokslo šaka. Šis mokslas ir vis tobulėjanti technologija atveria naujas galimybes kurti naujas medžiagas, prietaisus, kurių anksčiau niekas net negalėjo įsivaizduoti.


Deja, nedaugelis žino, kad būtent fulerenų atradimas 1985 m. davė pradžią nanotechnologijoms, atvėrė ne tik šią naują mokslo šaką, bet ir stipriai paveikė fizikos, chemijos, daugelį kitų mokslo sričių vystymąsi. Fulerenų atradimas buvo toks svarbus, kad 1996 m. buvo net įvertintas Nobelio premija. Atradimas turėjo ypatingai didelę svarbą fizikos, chemijos, informatikos ir kitoms mokslo šakoms.


Fulerenai yra trečia atrasta anglies alotropinė modifikacija (atmaina) po grafito ir deimanto. Tai molekulės, sudarytos vien tik iš anglies (atomų skaičius turi būti ne mažesnis nei dvidešimt ir būtinai lyginis), turinčios tuščios sferos, elipsoido, vamzdžio formą arba plokščios. Prie fulerenų gali jungtis vandenilio ir metalų atomai, sudarydami dideles sudėtingas molekules. Fulereno molekulės struktūra įdomi tuo, kad kiekvieno anglinio „kamuoliuko“ viduje susidaro ertmė, į kurią dėka kapiliarinių savybių galima įterpti kitų medžiagų atomus ir molekules. Kodėl fulerenai yra aukštos kokybės produktas?


Fulerenai yra puikūs antioksidantai nuo senėjimo, pasižymintys stipriomis, ilgalaikėmis ir stabiliomis savybėmis. Įdomu tai, kad fulereną atradę profesoriai 1996 m. gavo Nobelio chemijos premiją. Tikimasi, kad fulerenai turės 250 kartų didesnį antioksidacinį poveikį nei vitaminas C.

 
Buvo atlikti klinikiniai fulerenų veiksmingumo senstančiai odai, raukšlėms, spuogams, odos barjero funkcijai, porų susitraukimui ir kt. tyrimai. Kosmetikos gamintojai, įtraukdami šį ingredientą į savo produktus, gali pagaminti efektyvią, senėjimą stabdančią kosmetiką.


Kodėl fulerenas yra toks populiarus Pietryčių Azijoje?

 

Fulerenai yra populiarūs Japonijoje, Kinijoje ir kitose Azijos šalyse dėl savo didelio funkcionalumo, saugumo ir japoniškos kokybės. Jie taip pat giriami už gausų labai patikimų klinikinių duomenų rinkimą. Dauguma klinikinių tyrimų yra bendrų tyrimų su universiteto profesoriais ir kosmetikos dermatologais rezultatas. Daugelis tyrimų buvo paskelbti akademinėse konferencijose ir paskelbti kaip straipsniai.


Kodėl naudinga įtraukti fulerenus į kosmetikos produktų formules? 
Fulerenai yra stabilūs UV, šilumos ir pH atžvilgiu ir lengvai maišomi su bet kokia kosmetikos forma, pradedant odos priežiūros priemonėmis ir baigiant makiažu. 


Japoni parduotuvėje galite įsigyti AMARANTH kosmetikos priemonių, kuriuose gausu fuleronų ir kitų aktyviųjų ingredientų iš pažangiausiojo Japonijos kosmetologijos arsenalo – DMAE, karnozino, APPS (vitaminas C), hidrochinono.


AMARANTH – kosmetikos prekės ženklas, pagrįstas vienos didžiausių Japonijoje klinikos HIROO PRIME DERMATOLOGY patirtimi. Ši klinika, įsikūrusi Tokijo centre, gyvuoja jau daugiau nei 15 metų. Kosmetika kuriama laikantis aukščiausių kokybės ir saugos standartų. Visų linijos produktų sudėtys papildo viena kitą, receptūrų komponentai yra sujungti ir veikia odą tiksliai pagal paskirtį. AMARANTH gaminiai neturi balasto turinčių medžiagų, veikia švelniai, yra tinkami jautriai odai, o veiksmingumas derinamas su malonia tekstūra.5 GERIAUSIAI ĮVERTINTI AMARANTH PRODUKTAI:

Drėkinantis kremas AMARANTH Premium Cream - Japoni

 

 

Šaltiniai:
http://www.azonano.com/news.asp?newsID=19,861
http://oaji.net/articles/2015/514-1429783720.pdf
https://connect.in-cosmetics.com/ingredients/why-fullerene-anti-ageing-made-in-japan/

Komentuoti

Komentarai turi būti patvirtinti moderatoriaus prieš juos publikuojant

Ko ieškai?

Krepšelis